Ali Öztürk
Aktif Portföylerim (2)Ali  Öztürk
Gayrimenkul Danışmanı
0 (532) 715 0713
0 (212) 641 0020
aliozturk@remaxabc.com
Emlakta ışığı gördüm

Çocukluk hayalim

Gazeteciliği bıraktım.

1973 yılında Samsun-Bafra’da doğdum. Bafra Lisesi’nden 1989’da, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünden 1994’te mezun oldum. Sırasıyla Tercüman, Günaydın, Son Çağrı, Asabi, Gözcü ve yaklaşık 4 yıl da Hürriyet gazetelerinde çalıştım. Gazetecilik, çocukluk hayalimdi.

16 yıllık gazetecilik hayatımın son 4 yılında Hürriyet’te ve Hürriyet-Seri İlanlar ekinde yüzlerce emlak ve inşaat sektörü haberine imza attım.

O süre içinde çok yakından tanıma fırsatı bulduğum RE/MAX’e ve emlak editörü-muhabiri olan gazeteci arkadaşlarımın da başarısını takdir ettiği RE/MAX ABC’ye katılma kararımda, RE/MAX ABC brokeri sayın Selami Arpacı’nın daveti etkili oldu.

20 yıllık İstanbul maceramda, öğrencilikten itibaren yıllarca kirada oturup defalarca ev değiştirdiğim için emlak piyasalarını alıcı gözle inceledim; yüzlerce emlak haberi de yaptıktan sonra bu sektör beni kendine çekti.

‘Acaba’ demeden ve hiç şüphe duymaksızın geldiğim RE/MAX ABC’de; yine çok yakından tanıyıp onlarca başarı haberini yaptığım Ağaoğlu Grubu’nun hayata geçirdiği My City Bahçelievler’deki proje içi ofisinde, gayrimenkul sektörüne adım atmış bulunuyorum.

Gayrimenkul sektöründeki hızlı gelişime şahit oldum, 'Gayrimenkul yatırımı yapan kaybetmez' sloganına yüzde 100 inandım. Bu inançla, çocukluk hayalim gazeteciliği bile bıraktım.

Gayrimenkul piyasaları hakkında bilgi almak isteyenlere yıllarca ‘gayri resmi’ tavsiyelerde bulunduktan sonra; bu kurumsal çatı altında, dünya devi REMAX ailesinde daha sağlıklı ve profesyonel bilgileri paylaşabileceğim için kendimi çok şanslı sayıyorum.

Hep birlikte birlikte kazanmaya varım; win-win (kazan-kazan) diyorum.