Serpil AKYOL
Aktif Portföylerim (7)Serpil  AKYOL
Gayrimenkul Danışmanı
0 (544) 744 1172
0 (216) 688 7170
serpilakyol@remaxabc.com
EĞİTİM VE İŞ BİLGİLERİ
Eğitimlerimi ve satış konusunda 25 yıllık yurtdışı ve yurtiçi iş deneyimlerimi gayrimenkul alanında karşılıklı faydaya dönüştürmeye karar vererek sektörün duayeni RE/MAX Abc bünyesine katıldım. 2000 Yılından bu yana Almanya Ticaret Odası üyesi olarak dürüstlük ilkesiyle aktif ticari faaliyetlerimi devam ettirmekteyim. Böylece yurtdışı yatırımcılarımıza da hizmet vermekteyim

EĞİTİM
İlk, orta, lise, üniversite, lisans üstü ve ekonomi eğitimlerinin tamamını Almanya’nın en saygın okullarında yaptı.. Uzmanı olduğu finans konusunun hemen tüm branşlarında özellikle bankacılık, kredi, emlak ve sigorta alanlarında en üst düzey eğitim aldı ve daima en yüksek dereceler ile mezun oldu.

1988-1990 yılları arasında Almanya' da Ekonomi Okulunda ve takiben 1990-1993 yılları arasında bankacılık alanında en iyi okullarda eğitim gördü.

2001 yılında “Bankfachwirtin (IHK) Bankakademic Bankfachwirt-Studium” dan Banka İşletmecisi Uzmanlığı Diploması, 2010 yılında “Baufinanzierungsberaterin (IHK) den Bankacılıkta Konut Kredisi Uzmanlığı Diploması ve “Bauspar- und Finanzfachfrau (BWB) Berufsbildungswerk der Bausparkassen” den Finans, Konut Tasarruf ve Yapı Kooperatif Uzmanlığı Diplomasını aldı.

İŞ
1990 –1993 yılları arasında “Volksbank eG” bankasının tüm branş ve departmanlarında staj yaptıktan sonra 2000 yılına kadar aynı bankada “Volksbank eG” EMLAK, Kredi, Yatırım, Sigorta, Uzmanı Ünvanı ile EMLAK, Kredi, Yatırım, Sigorta Pazarlama ve Satışı konularında görev yaptı.

Günümüzde :
2000 yılından beri Almanya’da kendi kurduğu “FİNANZCENTER SERPIL AKYOL ” finans firması ile Almanya’nın en prestijli finans kuruluşlarından biri olan “FG Finanz AG” ile işbirliği içinde finans ile ilgili tüm alanlarda, özellikle de kredi, emlak, yatırım, sigorta vb. profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Beraberinde Almanya’nın en ciddi ve saygın acenteleri/sigorta kurumları ve bankaları ile ortak çalışmalar yürütmektedir (“Allianz AG, Nürnberger Sigorta, Axa Konzern AG, Generali Sigorta, HDI Sigorta, Central Sigorta, VHV Sigorta, Europa Sigorta, Continentale Lebensversicherung AG, Alte Leipziger AG, Rechtschutz AG” vb sigorta şirketleri, “DWS GmbH, Investment Service Bank AG, Volksbank EG, Bausparkasse Schwäbisch Hall AG, Badenia Bausparkasse AG, Prohyp GmbH, DSL Bank” vb bankalar).

2010 yılından beri de Almanya’nın en önde gelen yapı kooperativ şirketinde biri olan ve konusunda market lideri “Bausparkasse Schwäbisch Hall AG der Nr.1” de Bireysel Finans Pazarlama Uzmanı Yöneticisi-Süpervizör Takım Lideri Ünvanı ile çalışmaktadır. Yine aynı ŞİRKETE EMLAK, Kredi, Yatırım, Sigorta, Pazarlama ve Satışı Ünitelerinde Bölge Yöneticisi (satış ve pazarlama planlaması, hedeflerin belirlenmesi, belirlenen hedeflere ulaşılabilmesi için banka çalışanlarının koordine edilmesi eğitimlerinin tamamlanması vb.) ve Satış Analiz ve Raporlama Ünitesinde Bölge Yöneticisı olarak ta faaliyet göstermektedir.

1993’teki mezuniyetinden günümüze dek Almanya Federal Bakanı Walter Riester ve Schwäbisch Hall AG Yönetim Kurulu’ndan almış olduğu “Riester-Zertifikat” da dahil olmak üzere finans alanının pek çok branşında ( müşteri hizmetleri ve danışmanlık, KONUT sektörü ve finansal hizmetler danışmanlığı, bankacılık, sigorta acenteliği, konut kredisi bankacılığı uzmanlığı, inşaat sektörü, mali yatırım danışmanları ve finansal yatırım aracıları izni, ev yapı kooperatifleri uzmanlığı vb) çok sayıda sertifikası bulunmaktadır.


REMAX SERTİFİKALARIM VE ÖDÜLLERİM:

***** 2019 Yılı RE/MAX ABC3 OFİS CİRO 1.Sİ *****
2019 YILI İŞLEM 1.Sİ
2019 YILI PORTFÖY 1.Sİ
2019 YILI MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ 1.Sİ

2019 Yılı %100 ÖDÜL KULÜBÜ


2018 Yılı RE/MAX ABC3 LÜKS Konut CİRO 1.Sİ

2018 Yılı YILDIZLAR ÖDÜL KULÜBÜ

2018 Yılı TÜRKİYE VE AVRUPA RE/MAX COLLECTION LÜKS KONUT UZMANI

2017 Yılı RE/MAX ABC3 CİRO 1.Sİ

2017 Yılı %100 KLÜP ÖDÜLÜ

2017 Yılı YILDIZLAR KULÜBÜ ÖDÜLÜ