Uphill Court Aktif Portföylerimiz (0)


Uphill Court Proje Görselleri
BUTİK TARZDA EN BÜYÜK KONUT PROJESİ UPHILL COURT HAYATA GEÇİYOR. TEKNİK YAPI ve VARYAP' IN SEKTÖRDEKİ TOPLAM 65 YILLIK TECRÜBE VE KALİTELİ HİZMET ANLAYIŞINI TEK BİR PROJEDE SUNMA İMKANI VEREN UPHILL COURT HAYAT BULUYOR.

Sektörün güçlü ve güvenilir kurumları TEKNİK YAPI ve VARYAP, TOKİ - Emlak GYO güvencesi ile yaşam tarzından ödün vermeyen aileler için “de luxe” bir yaşam sunuyor. Hem şehrin merkezinde yaşayıp, hem de şehrin karmaşasından uzakta tüm ihtiyaçların karşılandığı UPHILL Court projesi, Anadolu yakasındaki yükselen yaşam trendine yeni bir soluk getiriyor. Batı Ataşehir’in en yüksek noktasındaki özel konumu, yer avantajı ve farklı mimarisi ile modern bir yaşam merkezi olarak hayata geçirilen UPHILL Court, modern dünya standartlarında bir yaşam için, tasarımından uygulamasına kadar uluslararası kalite ölçülerinde gerçekleştiriliyor. Türkiye’de butik tarzda uygulanan ilk çok katlı konut projesi olarak dikkat çeken UPHILL Court, İstanbul’un Avrupa yakası dahil tüm alışveriş, iş ve eğlence merkezlerine çok kısa sürede bağlantı sağlayan ideal konumuyla vazgeçilmez bir yaşam merkezi olacak. Üç tarafı park alanı ile çevrili, yeşillikler içerisinde, şehir merkezinde projelendirilen UPHILL Court, 100.000 m2 alanda 17 blok, 2 tower, 60 m2 ‘den 400 m2 ‘ye 1744 daire, 5.000 m2 alışveriş merkezi, misafir otoparklarını da içeren 90.000 m2 tamamı kapalı otopark alanı, 75.000 m2 yeşil alan ve sosyal tesislerden oluşuyor. Proje, hedef kitlenin yaşam tarzları ve aile büyüklüklerine göre tasarlandı. Stüdyo daireler ayrı bir blokta konumlandırıldı. İçerisinde tamamen üst düzey markaların, VIP sinemaların ve restoranların yer alacağı alışveriş merkezi UPHILL Mall Anadolu yakasının yeni cazibe merkezi olarak tasarlandı. Kısacası UPHILL Court açık rekreasyon alanları, spor kulübü ve SPA hizmetleri ile spor, sanat ve konforu vazgeçilmez kılacak.

Türkiye’nin en büyük özel kapalı otoparkı

UPHILL Court’ta tüm otoparklar yer altında olacağından dolayı, yerleşim alanında hiçbir araç olmayacak böylece daha güvenli ve huzurlu bir ortam yaratılacak. Araçlar, ana giriş kapısından dairelere giriş için 5 ayrı noktadan yerleşim alanındaki her daireye ulaşacak şekilde yönlendirilecek. Projede kapalı otoparkta 1+1, 2+1 dairelere birer, 3+1 ve 4+1 dairelere ikişer, 5+1 ve 6+1 dairelere üçer araçlık yer ayrıldı. Bu nedenle, yer yer 3 katlı olması öngörülen otoparktan bina asansörlerine direkt ulaşmak için binalarda en az 2 olmak üzere 4 kata kadar bodrum planlandı. Proje, misafir otoparkı konusunda da bir ‘ilk’e imza atacak. Toplam daire sayısının yüzde 20’si kadar araçlık bir misafir otoparkı oluşturulacak. Misafirler, kendileri için ayrılmış kapıya geldiklerinde görevli, misafir gelinen daire ile irtibat kurup misafirin kabulünü yapacak ve ‘misafir cipi’ olan bir kart verecek. Böylece akıllı misafir kartı, misafiri gideceği daireye kadar yönlendirecek.

Daha yüksek tavanlar ve ferah daireler

UPHILL Court projesinin mimari seçiminde yaşamın daha ferah şartlarda olması sağlandı. Projede, atalarımızın yaşamış oldukları yüksek tavanlı, daha ferah hacimli yerleşim birimleri esas tutularak daire içlerinde net 2,73m yükseklik baz alındı. Bundan da projemizde standart tünel kalıplar ile yapılan binalardan daha fazla m3 sağladık.

Tatil köylerini aratmayan havuzlar

UPHILL Court’ta yaşayanlar, biri kapalı olmak üzere toplam 7 havuz sayesinde kendilerini bir tatil köyünde yaşıyormuş gibi hissedeceklerdir. Ortak alanlarda ise tenis kortları, basketbol sahası, golf vuruş alanı, mini golf alanı, yürüyüş parkuru, çocuk oyun parkları, yüzme havuzları ve jakuzi alanları yer alıyor.

UphIll Service ile hayat çok keyifli

Hayatı kolaylaştıracak ve özel hissettirecek her şey UphIll Service’de daire sahiplerini bekliyor. İş çıkışlarında UPHILL Court sakinlerini ve konukların ulaşımını sağlayacak Limuzin servisinden özel helikopter pistine, bitki ve evcil hayvanların güvenle bırakabileceği Natura ve Animal Park hayatı kolaylaştırıyor. Ayrıca çocukların huzurla bırakabileceği UphIll Kids’den, teknik yardım servisine, hobilerin gerçekleştirebileceği özel mekanlardan (müzik, dans, kütüphane) sportif ve sosyal aktivitelere kadar daire sahiplerini ayrıcalıklı kılacak her şey UphIll Service’de fazlasıyla var!

Her tarafta VIP güvenliği olacak

UPHILL Court’ta yaşamanın farklarından biri de sizi bıktırmayacak güvenlik sistemi olacak. Güvenlik sisteminin en önemli parçası ‘akıllı cip’ler olacak. Bu akıllı cipler isteğe göre daire sahibinin daima üzerinizde bulunan anahtarlık, cüzdanda bir kartvizit, çantanın bir parçası, tespih gibi şahsi eşyanın içinde olacak. Takılacak bu cip, daire sahibini sitenin her alanında VIP kılacak. Mesela; daire sahibi, aracı ile otopark bariyerine yaklaştığında bariyer otomatik olarak açılacak, araç kendisine ait yere park edildiğinde, merkezi güvenlik birimindeki görevlinin önündeki ekranda park yerinin gerçek sahibinin park ettiğine dair ışık yaşanacak. Araç, başkasının yerine park edilmek istenirse, araç sahibi ışık ve ses ile uyarılacak. Ayrıca görevli de önündeki monitörden durumu tesbit edip yardımcı olmak için o mahale gelecek. Aynı şekilde, daire sahibi havuz veya diğer aktivite bölgelerine cipli eşyası yanında ise rahatlıkla giriş yapabilecek. Bu bölgeye girmeye yetkisi olmayan veya üzerinde cip bulunmayanlar için, görülmeyen bir algılayıcı tarafından güvenlik görevlilerine uyarı gönderecek ve izinsiz kişinin uyarılmasını sağlayacak.

Her daire için tam otomasyon

Daireler, rahatça kullanabilecek şekilde duman, gaz, cam kırılması, yangına karşı otomasyona sahip olacak. Alt yapı hazır olduğu için isteyen daire sahipleri için söz konusu otomasyona bir takım ilaveler eklemek bu çok kolay olacaktır.

UPHILL Residence’de her lüks var

31 katlı ve Tepe noktadan birbirine bağlı iki adet residence ile UPHILL Court, modernize edilmiş neo-klasik çizgilerin çağdaş yerleşim alanlarına yansıyan mimarisi ile ayrıcalıklar yaşatacak. UPHILL Residence her türlü 5 yıldız otel konforuna sahip 1+1, 2+1 , 3+1 ve tamamen eşyaları döşenmiş dairelerden oluşuyor. Her türlü laundry, catering, restoran, kitap evi, birçok markanın courneri olan çarşı, limuzin servis, taksi servis, berber, kuaför, lostra salonu, gazeteci, eczane, sağlık evi, bar, cafe, Türk hamamı, sauna, Fin hamamı vs servisler bulunan Residence’dan site malikleri de faydalanabilecek.

Güneş kontrollü camlar

Daire sahiplerinin giderlerini minimuma indirmek için teknolojiden maksimum ölçüde yararlanıldı. Site ortak giderlerinde aylık en az yük olacak bir bütçe oluşturmak amacıyla sulama suyu temini için derin su kuyuları açıldı. Binaların ısı izolasyonunu maksimum seviyelere çıkartmak için kullanılacak yeni cephe giydirme sisteminin yanında, pencerelerde güneş kontrollü camlar kullanılacak. Bu da, ülkemizde çok pahalı olan enerjinin boşa gitmemesini sağlayacak.

Deprem için ekstra güvenlik

Beklenen Marmara depreminden UPHILL Court’luların hiç bir şekilde etkilenmeyeceğinin teminatı olarak, bu projeyi gerçekleştiren iki firma TEKNİK YAPI ve VARYAP' ın bu güne kadar yapmış oldukları 2.000.000 m2’nin üzerindeki binalarının bu günkü performansları gösterilebilir.

Kolay ulaşım

TEM otoyolu ile olan irtibatı projelendirilen UPHILL Court’a ulaşım şekli ile çok kolay ve çabuk olacak. UPHILL Court, İstanbul’un üç büyük ana merkezine sadece 5 dakikalık mesafede.

TEKNİK BİLGİLER:

TEKNİK YAPI ve VARYAP Ortak Girişimi’nin toplam 65 yıllık deneyimlerinin birikimi sonucunda ortaya çıkan UPHILL Court projesinin konsepti Yüksek Mimar Öğretim Görevlisi Cihangir Tutluoğlu tarafından gerçekleştirildi. Projenin gelişmesinde Mimar Necla Aydoğan ve tüm Ortak Girişim yönetici ve çalışanlarının katkısının yanı sıra konseptin bu şekilde gelişmesinde arazi yapısı ve konumu büyük rol oynadı. Statik projeler, Prof. Gülay Altay yönetimindeki Boğaziçi Üniversitesi danışmanlığında oluşturuldu.

Zemin etütleri İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi Zemin Mekaniği Kürsüsü’nden Doç. Dr. Oğuz Tan ve Doç. Dr. İsmail Hakkı Aksoy denetiminde GEOS firmasına yaptırıldı.

Zemin raporlarında yeterli olarak gösterilen 2-3 metre temel derinlikleri yerine, bina temellerinin daha masif kaya zemine oturması açısından 10-12 metre temel derinlikleri seçildi. Bu seçim aynı zamanda otoparklara daha rahat ulaşımı sağlayacaktır.

Deprem açısından güvenli bir yapı sistemi olan tünel kalıp sistemi seçildi. Kalıp hususunda yılların deneyimine sahip uluslararası marka olan MESA tercih edildi, alışılmış tünel kalıpların dışında Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılan yükseklik ve sistemde imal edildi. Binaların taşıyıcı sistemi seçilirken x-y yönlerinde atalet momentleri yönünden simetri sağlandı, ancak bu simetrinin diyagonallerde de sağlanmasına çalışıldı. Binaların, ağırlık merkezi ile atalet merkezlerinin örtüşmesine özen gösterildi. Hesaplardaki parametreler, daima şartnamelerin emretmiş olduğu değerlerin bir üstünde tutuldu.

Gerek projelendirmede gerekse malzeme seçimlerinde en iyi ve en kaliteli ürünler tercih edildi. Örneğin kullanılacak beton cinsini saptarken kendi standardından taviz vermeden ayrıca şantiyede TEKNİK YAPI ve VARYAP' ın kontrolü altında üretim yapmayı kabul eden BETONSA ile anlaşıldı. Beton tesisleri ve laboratuar şantiyede kuruldu.
Uphill Court - 329
Uphill Court - 330