Akasya Acıbadem Aktif Portföylerimiz (0)


Akasya Acıbadem Proje Görselleri
AKASYA'NIN DOĞAL DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ.

Bazen, şehir hayalinin hareketliliğini ve sunduğu tüm olanakları sonuna kadar yaşamak isteriz. Bazense günlük yaşamdan uzaklaşıp, doğanın sakinliği ve pozitif enerjisiyle yenilenmeyi özleriz.

Şimdi, şehrin ve doğanın tüm güzelliklerini aynı anda, hem de İstanbul'un içinde yaşayabileceğiniz yeni bir seçenek var: Akasya!

Yüzölçümü: 182.000 m2
Toplam konut sayısı: 1.580 adet
Toplam yeşil alan: 58.000 m2
Toplam gölet alanı: 7.500 m2
Central park: 26.000 m2
Otopark: 5.500 araçlık

SAF Gayrimenkul Kalite Standardı..

Akasya projesi, tasarımdan üretime tüm aşamalarda müşteri odaklı bir anlayışla yönetilmiş; yaşam kalitesi ve memnuniyeti ön planda tutularak projelendirilmiştir. SAF Gayrimenkul A.Ş., öncelikle Akasya'da üretimin tüm süreçlerinde denetim mekanizmasını kurarak, minimum hatayla üretimin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Akasya'da tüm yüzeyler, rüzgâr testi aşamalarından geçmiştir ve yaşamsal güvenlik kriterlerine uygun üretilmiştir.

Akasya; yürürlükteki son Deprem Yönetmeliği, T.S. 500 Betonarme Yapıların Tasarım ve Yapım Kuralları, 4708 sayılı Yapı Denetim Kanunu ve İlgili yönetmelik hükümlerine uygun bir şekilde yüksek teknolojiyle üretilmektedir. Şantiyede ve laboratuarlarda Yapı Denetim Firması ve teknik danışmanlarca yapılan testlerde kalite kontrolüne tabi tutulan, TSE belgeli yüksek kaliteli yapı malzemeleriyle projelendirilerek hayata geçirilmektedir.

Projedeki binaların tamamında, detaylı zemin sondajlarına ve hazırlanan ayrıntılı zemin etüt raporlarına uygun olarak; yükleri sağlam zemine aktaran betonarme radye temel ve deprem kuvvetlerini güvenli bir şekilde karşıladığı kanıtlanmış betonarme perde çerçeveli taşıyıcı sistem kullanılmıştır.

Akasya projesi, TSE'ye ve kalite güvence belgeli betonarme projesine uygun yüksek kaliteli hazır beton ve BC III A ile BÇ IV betonarme çeliği kullanılarak inşa edilmektedir.

Yüksek teknoloji ve Akasya...

Akasya'nın teknolojiyle donatılmış altyapısı VVİ-Fİ (kablosuz internet erişimi) olanağıyla Akasya'nın ortak dinlence alanlarında (Central Park, Akasya Life vb.) internete bağlanma kolaylığı sağlanmaktadır.

24 saat kameralarla İzlenen güvenlik sistemi.
Akasya, "Güvenlik Merkezi" tarafından 24 saat kameralı güvenlik sistemiyle izlenmektedir

Ev içi güvenlik konforu.

Evlerdeki izinsiz girişlerde devreye girecek hareket detektörü ve acil durumlarda kullanacak panik butonu sayesinde. Akasya "Güvenlik Birimi" anında haberdar edilmektedir. Ayrıca, mutfaklardaki gaz detektörleri de ev İçi güvenlik konforunu tamamlamaktadır. Evlerde bulunan yüksek kaliteli görüntülü diyafon sistemiyle, gelen misafirler kontrollü kabul edilmekte, komşular arasında dahili telefon görüşmesi yapılabilmektedir. Bütün konutlardaki kapı girişlerinde, tek anahtar ile evin içindeki aydınlatmaların kumandasını mümkün kılarak otomasyon altyapısı yer almaktadır.

Yüksek kalitesiyle görüntülü diyafon sistemi.

Sadece misafirlerinizi kontrollü kabul konforunu sunmakla kalmayacak;
• "Güvenlik Birimi" İle dâhili telefon görüşmesi yapabilecek,
• Akasya girişi, bina girişi, çocuk parkı, tenis kortu ve Akasya çevresini de izleyebileceksiniz.

LOKASYON
Şehrin merkezi buradan "O" kilometre!

Artık İstanbul'da, yeşil ve maviyi bir arada bulacağınız 182.000 m2'lik çok özel bir yaşam alanı var. Bebek Korusu'nun neredeyse üç katı yeşil alan, masmavi bir gölet, koru alanı ve zengin bir sosyal yaşam, şehrin merkezinde keşfedilmeyi bekliyor.

Acıbadem'deki Akasya, hayatına değer katmak ve geleceğe kazançlı bir yatırım yapmak isteyenler için, şehrin merkezini doğal yaşamla buluşturuyor.

Akasya, İstanbul'un merkezinde!
• Boğaziçi Köprüsü'ne 6 km,
• Bağdat Caddesi'ne 5 km,
• Marmaray hattına yürüme mesafesindeki Akasya'da, İstanbul'un enerjik yaşamını dilediğiniz an kolayca yakalayabilirsiniz.

Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi...

Evinize yürüme mesafesinde ayrıcalıklı bir dünya... Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi, dikkat çeken büyük yaratıcı mimari yapısıyla benzersiz bir dünya sunuyor.

Kaliteli bir alışveriş anlayışının yanında; kültürel aktiviteler, çok amaçlı tiyatro ve sinemalar, farklı konseptlere sahip restoranlar ve Health Club, Akasya'daki yaşamınızı tamamlayacak. Kısaca doğadan kopmadan, şehrin heyecan verici ritmini yanı başınızda bulacaksınız.

Keyif ve eğlencenin buluştuğu nokta!

Akasya Kent'in içinden, sıra dışı mimarisiyle yükselen Akasya Alışveriş ve Yaşam Merkezi, şehrin yeni cazibe ve buluşma noktası olurken; sanatsal faaliyetlerle de ön plana çıkacak.

Uluslararası konseptte bir çocuk merkezi, çağdaş, çok amaçlı tiyatro, konser ve gösteri salonu, biri IMAX olmak üzere sinema salonları, "Bazaar" meydanı, manzaralı restoran ve kaleler, spor ve Fitness Merkezi, teras katta havuz ve SPA, açık hava gençlik meydanı, süpermarket, elektronik market ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak tüm markalar burada sizinle buluşmaya hazırlanıyor! Tüm bu İmkânlar görkemli bir mimari dizaynla birleşirken, özel tasarlanan akvaryum sütunları, dans eden su gösterileri, İspanyol Merdivenleri gibi birçok sürprizle karşılaşacak; tırmanma duvarları, yürüme ve paten parkurları ile farklı eğlence seçeneklerini aynı anda yaşayabileceksiniz.


KidZania
Tokyo, Lizbon , Meksika, Monterrey, Singapur, Seul, Jakarta, Dubai şehirlerinde faaliyet gösteren ve bir çok yerde açılacak olan KidZania, bilgi ve beceri sahibi, dünyaya ve çevresine duyarlı, hayata olumlu yaklaşan yarının yetişkinlerinin şehri. 2-13 yaş arası çocuklara yönelik, deneyimlerken öğretme, öğretirken eğlendirme felsefesi ile 8.000 m2 üzerine kurulacak bir şehir KidZania. Çocukların 60’dan fazla aktivite ile yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda meslekler seçip uygulayabilecekleri aynı zamanda özgürlük duygularını ve sosyal yeteneklerini geliştirerek gerçek yaşam deneyimleri elde edebilecekleri bir çocuk şehri. Sokakları, meydanı, hastanesi, televizyon istasyonu, itfaiyesi, bankası, güzellik salonu, çikolata ve şeker fabrikalarından, özel para birimi ve ulaşım araçlarına kadar eksiksiz bir sehir. Pilotlar, doktorlar, veterinerler, polisler, pizzacılar, arkeologlar, tiyatrocular kısacası herkesin çocuk olduğu bu şehirde egemenlik çocuklarda..


Central Park

Akasya'nın kalbi burada atıyor!
Yaşanılacak en gözde yerler, içinde mavi ve yeşili bir arada barındıran şehirlerdir; İstanbul gibi... Central Park da İstanbul'a değer katan, 26.000 m2'lik yeşil alanı ve içinden geçen masmavi su yollarıyla çok özel bir buluşma noktası

Akasyalılar için gerçek bir dinlenme ve yenilenme alanı olan bu modern yaşamın merkezinde, huzurlu bir durak. Burada yeşilin pozitif etkisiyle dinlenebilir, sakince kitabınızı okuyabilirsiniz. Sevdiklerinizle restoran ve kafelerde vakit geçirebilir. amfitivatroda eğlenceli bir etkinliğe katılabilirsiniz.

Akasya'nın tam kalbinde yer alan Central Park'ta kendinizi çok İyi hissedecek, birçok farklı seçeneği bir arada bulacak, doğanın pozitif enerjisini yaşamınıza katacaksınız.

Havuzda kumsal keyfiyle doğal bir yaşam merkezi.

Dinamik bir sosyal yaşam, doğayla bir aradayken daha da vazgeçilmezdir. Akasya Yaşam'ın sağlık ve enerji dolu yaşamı sizlere yepyeni deneyimler yaşatacak. Yaklaşık 900 m2 büyüklüğünde, İstanbul'da ilk ve tek kumsalı olan açık havuz İle tatil keyfini şehrin içinde yaşayacaksınız. Bu benzersiz kumsallı havuzda hareketli ve keyifli anlar geçirdikten sonra, restoran ve karede dinlenebilirsiniz. Akasya Yaşam'daki modem tesislerde spor yaparken, doğanın enerjisiyle formda kalacaksınız.

Her günü dinamik ve sağlıklı yaşamanız için tasarlanan Akasya Yaşam'da hayattan aldığınız keyfi artıracaksınız.


Akasya'da yaşam seçenekleri...

İstanbul'un yeşil ve mavi halini keşfedin.
Akasya'nın yaşam stilini oluşturan koru ve gölet, doğanın enerjisini şehir yaşamıyla birleştiriyor.
Giriş katlardaki bahçe keyfi, yatay blokların üst katlarında kat bahçeleriyle devam ediyor.
Anadolu yakasının en yüksek kuleleri İse, sizlere doğanın içinde modern bir yaşam alternatifi sunuyor.

AKASYA KORU
Modern yaşamdan koru manzaraları...
İstanbul'un dört bir yanındaki tarihi korulardan ilham alan Akasya Koru, şehir yaşamında ihtiyaç duyulan yeşil dokuyu, en modern biçimde sunuyor. Akasya Koru'da binlerce ağaç, şehrin İçinde yemyeşil bir dünyayı oluşturuyor. İstanbul'un bu yeni korusu, huzurlu ve modern bir yaşam için Acıbadem'de canlanıyor. Akasya Koru'da, doğayı yaşamak İçin evinizden çıkmanıza gerek kalmadan, çimle kaplı kat bahçenizde manzaranın keyfini çıkaracaksınız.

AKASYA GÖL
Mavinin dinginliğiyle ayrıcalıklı bir yaşam...
Akasya Göl'de mavinin ve yeşilin İçinde modern bir dünya sizi bekliyor. Burada suyun hayal veren dinginliği yaşamınızın içinden geçecek. Önü tamamen açık bahçe katları ve kat bahçelerinde, gölet manzaranız yeşille birleşecek. Akasya Göl'deki koşu-yürüyüş parkurları ve dinlenme alanları sayesinde, doğanın tüm güzelliklerini her gün yaşayacaksınız.

Akasya'da daire tipleri
Şehir hayalını doğayla buluşturan Akasya'da, yeşili ve maviyi modern alanlarda yaşamanız için birçok seçenek var. Farklı beklentilere göre tasarlanan bu daireler, sundukları konforla dikkat çekiyor.

Yüksek Bloklarda Yaşam...

Seçkin bir yaşam için yükselen katlar, yeşil ve mavinin ortasında residence konforunu doğayla birleştiriyor. Özel güvenlik, eczane, baby-sitting, kuru temizleme, housekeeping gibi hizmetler, kule yaşamının standartlarını oluşturuyor.

Bahçeli kule daireleri: Geniş bir yaşam alanına sahip bahçe katları, koru ve göl dokusunu, evinizin konforuyla bir araya getiriyor.

Kat bahçeli kule daireleri: Hem açık hem de iç bahçe seçenekleriyle ara katlarda bile bahçe keyfi, residence konforuyla buluşuyor.

Yatay Bloklarda Yaşam...

Bahçeli daireler: Bahçe katındaki huzurlu hayatınıza koru ya da göl manzarası eşlik ediyor. Her gün, şehrin İçinde bahçe keyfi yaşanıyor.

Kat bahçeli daireler: Doğadan kopmamanız için tasarlanan kat bahçeli dairelerle, üst katlarda da bahçe keyfi devam ediyor.

Dubleks daireler: Çatı dublekslerindeki kat bahçeleri doğayı üst katlara taşıyor. Akasya Göl'de bu ayrıcalığa havuz keyfi de ekleniyor.

Teras bahçeli daireler: Ferah kullanım alanlarına sahip teras bahçeli daireler, toplam 45 m2'lik geniş teras alanıyla konforlu ve eğlenceli bir yaşama İmkân tanıyor.

Penthouse Yaşamı

Akasya'nın bu ayrıcalıklı yasam alanlarında doğal bir atmosferde residence konforunu yaşayacaksınız. Tek katlı ve dubleks seçenekleriyle, kulelerin en geniş daireleri olan Penthouse dairelerde, İstanbul'un doyumsuz manzarası sizi bekliyor. Tüm yaşam alanlarına yüksekten bakma şansı veren sınırlı sayıdaki bu özel dairelerde farklı bir dünya yaşayacaksınız.
Akasya Acıbadem - 186
Akasya Acıbadem - 187
Akasya Acıbadem - 225
Akasya Acıbadem - 226